XX Zjazd

 

Droga Rodzinko!

XX Zjazd Rodziny Kałuskich, Chudzikowskich i rodzin spokrewnionych odbył się w miejscu godnym takiego jubileuszu, w położonym na granicy województw opolskiego i śląskiego, Pałacu Prawdzic, w Krupskim Młynie, w dniach 28-30 czerwca 2019.

Malownicze położenie Pałacu w zielonym sercu Śląska jest szczególnie cenione przez wszystkich, którzy szukają odpoczynku z dala od miejskiego gwaru. Pałac leży w naturalnym otoczeniu zielonych Lasów Lublinieckich.
Więcej o Pałacu Prawdzic: www.prawdzicpalac.pl

Jedną z atrakcji była wycieczka do zabytkowej kopani srebra.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach (dawniej Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych) to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Tuż przy budynku kopalni znajduje się Skansen Maszyn Parowych z bogatą kolekcją maszyn parowych używanych w dawnym przemyśle.

Do naszej dyspozycji, w cenie pobytu, zapewniony mieliśmy nielimitowany dostęp do poniższych atrakcji:
– bilard
– kręgle
– rowery
– kijki nordic walking
– tenis ziemny
– karaoke
– zabawa przy muzyce
– wi-fi
– sauna (o ile Pałac zdąży z instalacją i uruchomieniem)
– monitorowany, niestrzeżony parking

Do dyspozycji mieliśmy także salę z muzyką, przy której można było popląsać.

Pałac Prawdzic
Zawadzkiego 2
42-693 Krupski Młyn

 

                                                  Stopnie dziesiętne (SD)             Stopnie, minuty i sekundy (SMS)
Szerokość geograficzna:                 50.5734767                                         N 50° 34’ 24.516”
Długość geograficzna:                    18.6228877                                         E 018° 37’ 22.395”

 

Kogo spotkaliśmy na Zjeździe
  1. Artur Dolny – Opole – organizator,
  2. Dolna Danuta – Opole,
  3. Dolna Zuzanna – Opole,
  4. Dolny Piotr – Opole,
  5. Dolna Krystyna – Opole,
  6. Dolny Tadeusz – Opole,
  7. Jabłońska Janina – Warszawa,
  8. Jabłoński Mariusz – Warszawa,
  9. Jabłoński Lukas – Warszawa,
  10. Kałuska Urszula – Radzionków,
  11. Kałuski Przemysław – Radzionków,
  12. Kałuska Danuta – Nowa Sól,
  13. Kałuski Maciej – Nowa Sól,
  14. Chudzikowska Janina – Września,
  15. Chudzikowki Henryk – Września,
  16. Chudzikowska Arleta – Września,
  17. Chudzikowski Jacek – Września,
  18. s. Chudzikowska Laura (z d. Dorota) – Ludwikowice Kłodzkie,
  19. Kałuska Zofia – Nowa Sól,
  20. Kałuski Leszek – Nowa Sól,
  21. Kałuski Piotr – Klaukkala,
  22. Kałuska Dominika – Klaukkala,
  23. Kałuski Daniel – Klaukkala,
  24. Kędzierska Maria – Gniezno,
  25. Kędzierski Mieczysław – Gniezno,
  26. Kałuski Marek – Wrocław,
  27. Hoszowski Bogumiła – Szczecin,
  28. Hoszowski Mya – Szczecin,
  29. Chudzikowska Renata – Radwanice,
  30. Chudzikowski Edward  – Radwanice,
  31. Kałuska Małgorzata – Koziegłowy,
  32. Kałuski Rafał – Koziegłowy,
  33. Kałuska Mirosława – Koziegłowy,
  34. Kałuski Jan – Koziegłowy,
  35. Ziętek Katarzyna – Jaworzno
  36. Ziętek Piotr – Jaworzno
  37. Ziętek Agatka – Jaworzno
  38. Kałuska Magdalena – Jaworzno
  39. Kałuska Grażyna – Jaworzno,
  40. Kałuski Ignac – Jaworzno,
  41. Kałuska Anna – Radzyń Podlaski,
  42. Kałuska Katarzyna – Radzyń Podlaski,
  43. Kałuski Mariusz – Radzyń Podlaski,
  44. Kałuska Róża – Radzyń Podlaski,
  45. Kałuska Basia – Radzyń Podlaski,
  46. Kałuska Magdalena – Kraków,
  47. Kałuski Boguś – Kraków,
  48. Kałuska Julia – Kraków,
  49. Sikorska Magdalena – Wrocław,
  50. Sikorski Przemysław – Wrocław,
  51. Sikorski Szymek – Wrocław,
  52. Sikorski (…) – Wrocław,
  53. Szymczak-Owczarek Maria – Koziegłowy,
  54. Owczarek Włodzimierz – Koziegłowy,
  55. Ostrowska Karolina – Nowa Sól,
  56. Ostrowski Paweł – Nowa Sól,
  57. Ostrowska Natalia – Nowa Sól,
  58. Ostrowska Róża – Now Sól,
  59. Chmielewska Danuta – Poznań,
  60. Chmielewski Janusz – Poznań.
  61. Dolna Lidia – Stare Miasto,
  62. Dolny Robert – Stare Miasto.